sobota, 12 sierpnia 2017

Pies za kratami?Klatka dla psa - rzecz przydatna w domu psiarza, czy wręcz przeciwnie? Jak to wygląda u Was? My mamy na stanie w tej chwili 2 metalowe klatki i duży transporter, który w razie czego może klatkę zastąpić. Wyznaję zasadę, że ile psów, tyle muszę mieć klatek "na wszelki wypadek". Zapytacie na jaki wypadek np.? Przerabiałam już kontuzjowanego psa, któremu na głowę wchodził drugi młodszy i klatkowanie obu było jednym z lepszych rozwiązań. Kontuzjowany miał spokój i mógł się wyciszyć, wyspać, odetchnąć, a młodszy wariat pod moją nieobecność nie denerwował rekonwalescenta ;-) Poza tym klatki jeżdżą w samochodzie przy okazji dalszych wyjazdów. Ale zawsze chociaż jedna stoi rozstawiona w domu i pełni rolę azylu - dla kogo i dlaczego?


Głównie dla najstarszej Ronyi, która w klatce ODPOCZYWA i wie, że nie wparuje jej tam ani Jetta, ani tym bardziej Najah. Nasz najnowszy nabytek otrzymałyśmy w ramach testów dla TOP for DOG od sklepu Canifel,  a klatka to MIDWEST CONTOUR w rozmiarze 30" (79x49x55 cm). Klatka miała w zestawie metalową przegrodę, aby mogła rosnąć razem z naszym szczeniakiem ;-) Czy się sprawdziła w Rakietowym świecie?

Słów kilka o samej klatce - jest czarna, dość lekka (7,9 kg) i posiada dwie pary drzwi. Co istotne, drzwiczki posiadają system wielopunktowych zaczepów LapLock, które utrudniają wydostanie się potencjalnego uciekiniera i ewentualne sprawdzenie wytrzymałości naszych mebli i ... naszej cierpliwości. Aby zamknąć/otworzyć drzwi należy je unieść do góry, co dla większości psów będzie raczej problematyczne, a dla człowieka nie stanowi najmniejszego problemu. Klatka sprawdzi się idealnie jako pierwszy "azyl" dla psiaka, który klatki nigdy wcześniej nie znał. Podłoga jest wykonana z tworzywa sztucznego, które nie robi hałasu przy wchodzeniu/wychodzeniu i przemieszczaniu się psa wewnątrz. Moje psy klatkowane "od zawsze" nie przepadają za metalowym dnem... W MidWest ConTour podłoga jest solidna i łatwa do utrzymania w czystości, a przy tym cicha i przyjazna dla psa. Co nas zaskoczyło w testowanym modelu? Gumowe rolki/nóżki, które zapobiegają rysowaniu podłogi (koniec z dywanikami zbierającymi psie kłaki pod klatką!) i pozwalają na przesunięcie klatki nawet " z zawartością" np. w celu umycia podłogi. Czy klatka ma jakieś minusy? Przeciwnicy klatkowania uznają każdą klatkę za ogromny minus, ale my w MidWest ConTour minusów nie widzimy. No może jeden maleńki... Nie stanowiący problemu natury technicznej, a będący jedynie estetycznym mankamentem - wierzchnia powłoka przy zamkach ulega starciu i może się pojawić rdzawy nalot. Ale tak to jest, jak klatki się używa regularnie, a drzwiczki otwierane milion razy dziennie (szczególnie przy nauce klatkowania). 


A plusy? Poza wagą, estetycznym wyglądem i gumowymi rolkami na spodzie, MidWest Contour ma dla nas jeszcze jedną zaletę - podłogę wyciąga się ze środka przez drzwiczki umieszczone na krótkim boku klatki. Jest to zaleta szczególnie dla mnie, ponieważ w drugiej klatce jakiej używamy są specjalne uchwyty w dolnej części, które "odbezpieczają" podłogę i wyciąga się ją specjalnymi szczelinami. Ile razy przycięłam sobie sobie palce, to nawet nie będę liczyć... Testowany model składa się chyba jak każda inna klatka, a jest to proste i intuicyjne, nie wymaga szczególnych zdolności i narzędzi. Nasz rozmiar jest odpowiedni dla dorosłego jack russell terriera, ale pakują się do niej wszystkie. Główną testerką była Najah i nie udało jej się niczego zdemontować, wykrzywić, itd. Młoda okazała się niezwykle bystrym łobuzem i tak jak starsza część stada - pokochała swoją klateczkę!


Jeśli ktoś szuka bezpiecznej i ... ładnej klatki (tak, uważam ją za ładną - czarny pasuje wszędzie), to Rakiety mogą polecić MidWest Contour. W razie wątpliwości jeśli chodzi o rozmiar, to sklep Canifel napewno pomoże i doradzi ;-) Nasz model uważam za solidny, trwały i zgodny ze swoim przeznaczeniem - czasem w pośpiechu nie uda mi się zamknąć zamków za pierwszym razem, ale to z przyzwyczajenia do drugiej klatki. Zawsze jest jednak okazja do "ostatniego" rzucenia okiem na pieseczka przed wyjściem z domu :-PBrak komentarzy:

Prześlij komentarz